Yurtdışı Alışveriş: Tüyolar, Tavsiyeler, Yorumlar

Kullanıcı avatarı
bozoto
­
­

Re: Yurtdışı Alışveriş: Tüyolar, Tavsiyeler, Yorumlar

Mesaj gönderen bozoto » 13 Ara 2017, 20:55

Fiyatına göre bence çok iyi Contigo. Yakın fiyata daha uzun süre sıcak tutan Thermos ya da Stanley marka termoslar var ama onların hepsi kapak çıkarılıp bardak olarak kullanılıyor. Contigo'nun bu modeli çok rahat.

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 14 Ara 2017, 08:17

Ben şunu anladım ki, benden başka kimse kahveyi oturarak içmiyormuş.

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 14 Ara 2017, 16:52

Ben kahveyi derslerde içiyorum ve genelde de ayaktayım. Bazen dalıp gidiyorum, unutuyorum kahve olduğunu, bir yudum alıyorum ki buz olmuş. Gitti yarım bardak kahve. Termos bana şart.
"Seninle aynı fikirde değilim ancak senin fikrini özgürce söyleme hakkını ölümüne savunurum." Voltaire

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 15 Ara 2017, 08:42

Bu arada Boarseman KR25D kulaklık geldi. İlginç bir kulaklık. Tasarım çok düz. Mikrofon / kumanda olayı yok. Yalnız ses çok iyi. Gerçekten başarılı yani. Bass tiz filan harika. Tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 15 Ara 2017, 12:33

Ben KZ ZSE'yi pek beğenmedim. Bası zayıf. Dengeli ses, mid önemli falan dense de, bass ağırlıklı şarkılarda çok zayıf kalıyor bence. Xiaomi hybrid daha iyi. Rock zircon daha ulaşmadı. Emre bence bir ömür yetecek kulaklığım var artık. Bence sen bu kulaklık işinin bokunu çıkarıyorsun. :D
"Seninle aynı fikirde değilim ancak senin fikrini özgürce söyleme hakkını ölümüne savunurum." Voltaire

Kullanıcı avatarı
237
­
­

Mesaj gönderen 237 » 15 Ara 2017, 16:10

Ben KZ ZS6larımla çok mutluyum. Özellikle Fiio K1 veya TCXRE ile besleyince müthiş. Daha da kulakiçi kulaklık almam. Gözümü yükseklere diktim.

Kullanıcı avatarı
nickfury07
­
­

Mesaj gönderen nickfury07 » 15 Ara 2017, 17:09

Büyük laf etme almam diye :)
...asus ac-87u router klubü...

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 15 Ara 2017, 17:58

Dahası, ben bir de eşeklik edip Walnut F1 kulaklık amfisi aldım. Şerefsiz çok güçlü, fazla güçlü. Normal kulaklıklarda ses bozuluyor. Adaptörle "balanced" çıkışa bağlayacağım kulaklığı, o şekilde iyi ses veriyormuş. Gain ayarı olmayan kulaklık amfisi almayın.

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 16 Ara 2017, 14:28

Rock Zircon kulaklık geldi. Xiaomi hybrid, KZ ZSE ve Zirconu aynı şarkıda üçer kere denedim. Rock Zircon diğer ikisinden bariz üstün olduğunu anında gösteriyor. KZ biraz tizleştiriyor sesi sanki. Xiaomi hybrid bunların ortasında kalıyor. Odyofil değilim ama rock zirco'u gerçekten çok beğendim.

Kullanıcı avatarı
237
­
­

Mesaj gönderen 237 » 17 Ara 2017, 01:30

Zirkon, ZSE gibi kulaklıklar sesin tek türüne odaklanmış cihazlar. Beats; baslar uçsun, tizler duyulsa da olur duyulmasa da, midler de o arada kaynar gider nasıl olsa felsefesi ile yola çıkıp başarılı da olunca benzerleri türedi. Aslında yanlış değil yaptıkları işler ama benim kulak ve müzik zevkime hiç uygun değil bu durum. Vokal ağırlıklı müzik dinliyorsan midleri, metal dinliyorsan tizleri, rap ve elektronik dinliyorsan basları öne çıkaran kulaklık almak mantıklı yoksa. Bol enstrümanlı progressive gibi müzikler dinliyor ya da tüm sesleri aynı derinlikte duymak istiyorsan iş zorlaşıyor. Normalde bu işi yapmak için her biri çok para olan stüdyo monitörleri kullanılıyor misal ses ve kurgu masalarında. Kullandığın kulaklığın manipilasyonuna gelmeden üretilen gerçek sesi duymak daha değerli. Geçenlerde benim reklamın miksajını yaparken oradaki ses mühendisine denettim benim ZS6, K1 ikilisini. Adam fiyatına göre ortaya çıkan sese inanamadı. İyi bir kaynaktan, iyi besleme ve memory foam denilen kulaklık uçlarıyla şahane oluyor cidden. Şimdilik bana yeter bu. Geçenlerde AudioQuest - DragonFly Red ve Chord Mojo bakarken yakaladım kendimi ki bunlar çok tehlikeli sular. Daha da almam diyerek kendimi kandırmaya çalışmam o yüzden.

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 17 Ara 2017, 13:05

ZSE güzeldir aslında nama ciddi bir tasarım hatası var. Nozzle denilen, ucuna kulağa giren ear tip takılan uç kısmı fazla kısa. Kulaklığın gövdesi de kulağa dikine giren (Zircon gibi mesela) tipte değil, yanlamasına kulak çukuruna oturuyor. Haliyle içeri doğru daha fazla ittirilemiyor. Nozzle da kısa olunca ecnebilerin "perfect seal" dediği hava geçirmez oturma olmuyor. Bu da bass sesleri zayıflatıyor. Yüksek frekanslar daha az etkileniyor. Eğer ZSE'den aldığınız ses cansız, açık hava konserini uzaktan dinlemek tadındaysa sebebi budur.

Bunun çözümü daha fazla çıkıntı yapan tipte ear tip kullanmak. Bulması zor ama denk getirirseniz gayet güzel ses alırsınız. Yine bir Zircon değil ama ona yakın kaliteyi verir. Bu tip kulak çukuruna giren kulaklıkların genel kusuru bu. Sizin kulak çukurunuza oturmazsa ya ses kötü oluyor, ya da uzun dinlemelerde rahatsız ediyor.

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 17 Ara 2017, 13:23

Ek olarak, Erdinç'in dediği şekilde tüm frekans aralığını aynı güç ve kalitede verebilmek için kulaklığın enpedansının yüksek olması gerekiyor. Çin üretimi birkaç model haricinde (VE Monk gibi) yüksek empedanslı ucuz kulaklık yok. Dahası, yüksek empedanslı kulaklığı beslemek için güçlü kaynak lazım. Telefonun, bilgisayarın standart ses çıkışları buna yetmiyor. Amfi şart. Hatta, Erdinç'in kullandığı Fiio K1 gibi çakmak boyutlu amfiler bile yetmiyor çoğu zaman. Daha güçlü şeyler gerekiyor. Onlar da hem pahalı, hem büyük. Aşağı yukarı telefon ebatında oluyorlar en azından. Kısacası dışarıda, hele yürürken koşarken filan kullanmak hiç pratik değil. Bu iş için dahili amfisi olan MP3 çalarlar var ama onların da ucuzlarına pek güvenilmiyor, iyileri de Çin malı olanlar bile 200$'dan başlıyor. Herşeyiyle zarar yani.

Şu halde, dışarıda kullanım için işte Zircon, ZSE, Dzat DF10 filan gibi fiyatına göre iyi ses veren şeylere razı olup odyofil fantazilerini evde kulak üstü kaliteli bir kulaklık ve iş görecek bir sabit amfi ile gerçekleştirmek daha mantıklı geliyor bana.

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 08 Oca 2018, 00:03

Çin'den mutfak tipi vakumlama cihazı aldım. Tinton marka. Türkiye'de 200 TL civarına satılıyor. 24$ civarına satın aldım. Gayet güzel iş görüyor. Özellikle et ürünleri için biçilmiş kaftan. İçinden 15 tane poşeti de çıkıyor. Poşetler biraz kalın ve bir tarafı tırtıklı baskılı. Cihazla birlikte aynı satıcıdan 5m'lik poşet de aldım. Baya gider.

https://www.aliexpress.com/item/US-RU-S ... 32419.html

https://youtu.be/mt-QMJNsEZE

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 09 Oca 2018, 12:57

Hayırlı olsun. Sen şimdi derin dondurucu da alırsın. :)

Kullanıcı avatarı
nickfury07
­
­

Mesaj gönderen nickfury07 » 09 Oca 2018, 13:54

Bende var, güzel bir alet :)
...asus ac-87u router klubü...

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 09 Oca 2018, 21:41

lawnmower yazdı:
09 Oca 2018, 12:57
Hayırlı olsun. Sen şimdi derin dondurucu da alırsın. :)
O safhaya ulaşamadım hala. :) Henüz alacabekarlık kıvamındayım.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir