Autolabs

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Re: Autolabs

Mesaj gönderen Tesla » 02 Tem 2017, 11:10

lawnmower yazdı:
02 Tem 2017, 08:53
Fiorino (ve tabi Nemo ve Bipper) çok konforsuz arabalar. İçi çok dar ve oturma pozisyonu çok biçimsiz. Normal arabalara göre daha dik oturuluyor. Koltuk değil sandalye gibi. Kısa süreli kullanımda sıkıntı yok ama arabanın içerisinde bir saatten fazla geçirince hissettiriyor kendini. Tüketimi de öyle pek düşük değil. Bizde vardı, ben hiç memnun değildim. Ben onun yerine Renault Clio SW tavsiye ederim. Hem daha az yakar, hem de çok daha rahat. Arka tarafın hacmi de neredeyse aynı.
Ben de az daha verelim Dacia Sandero stepway alalım diyorum ama belli yaştan sonra söz geçirmek imkansız.Yok be, cık, ı ı diyor annem. Bizimkiler zaten doblodan alışkanlık, arabaya sandalyeye oturur gibi, dimdik ve öne yakın oturuyorlar. Ben bu ticari araçların hiçbirini sevmiyorum ama bakalım artık.
"Seninle aynı fikirde değilim ancak senin fikrini özgürce söyleme hakkını ölümüne savunurum." Voltaire

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 02 Tem 2017, 14:35

Ya bizde Doblo da var, ondan biliyorum ben. Doblo'ya göre çok daha rahatsız Fiorino. Yani ikisini mukayese edince Opel ile Mercedes gibi neredeyse. Yeni Doblo alın, Kangoo alın, Ford Connect filan alın ama Fiorino almayın. Fiorino'nun esas üretiliş amacı şehir içi sağa sola giden hizmet birimleri. İşte kargocu, pazarlamacı, tamirci filan. Adamın zaten 10 dakikada bir arabadan ineceği varsayılıyor. Onu normal araba gibi kullanmaya kalkınca daral geliyor. Yol tutuşu filan da çok zayıf. Şehir içi kullanıma göre yapıldığından 4. ve 5. viteslerin oranları birbirine çok yakın. 4 vitesli de olsa olurmuş yani. Bu yüzden hız yapamıyor (zaten yapmasın) ve uzun yolda bile tüketimi yüksek. Öyle otobana çıkıp 5'e takıp az yakarak çok gitmek mümkün değil. Her bakımdan sıkıntılı yani. Ha, ufacık araba, manevrası parkı filan kolay, fiyatı da ucuz, şehir içinde pazarlamaya çıkan elemana ver sağa sola dolaşsın olayı için süper araba, ama normal otomobil olarak kullanıma uygun değil. Tabi inat girmişse işin içine çare yok, ama sen yine de birkaç farklı arabanın deneme sürüşüne götür onları.

Bir de ufak not ekleyeyim. Fiat'ın sarf malzemeleri Renault'ya göre baya pahalı. Normal bakım maliyetleri yarı yarıya gibi birşey neredeyse. Gerçi kaç KM'de gidiliyor meselesi hesabı karıştırıyor ama yine de Fiat pahalı. Biz arabaya bakım yaptırıp yola çıkmıştık, bizim yan sanayi mazot filtresinden daha ucuza gittiğimiz bir müşteri birisine Renault 1.5 dizel mazot filtresinin orjinalini verdi biz otururken. Özellikle de sordum tekrardan, böyle bunlar dedi adam. Renault'nun diğer filtreleri de ucuz.

Mustaa
­­
­­

Mesaj gönderen Mustaa » 02 Tem 2017, 19:15

Fiat'ın tasarım ve mühendislikte yerlilik oranı daha yüksek ama Renault'un üretimde yerlilik oranı daha yüksek. Renault'un motor ve şanzıman montajı yapabiliyor oluşu bunlarla ilgili olan yedek parçalarda ucuzluk olarak dönüyor. Çünkü ne kadar yakın o kadar ucuz. Bu yedek parça maliyetlerine yansıyor.

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 04 Tem 2017, 11:01

Emre, bizimkileri ikna ettim. Renault Kangoo'nun (eski kasa) görünümünü beğendiler. Kangoo'ya yönelttim.
"Seninle aynı fikirde değilim ancak senin fikrini özgürce söyleme hakkını ölümüne savunurum." Voltaire

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 04 Tem 2017, 14:05

E hadi hayırlısı. :)

Mustaa
­­
­­

Mesaj gönderen Mustaa » 04 Tem 2017, 18:33

BMW 3 serisi 2018 Q3-Q4 yeni kasa çıkabilir.

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 05 Tem 2017, 07:37

Çıksın zaten, eskisi çok kayıyor. :)

Mustaa
­­
­­

Mesaj gönderen Mustaa » 05 Tem 2017, 10:54

2 serisi de yenilenecek. Büyük ihtimalle 3 serisinden sonra olur.

Kullanıcı avatarı
D0wnhillrider
­­
­­

Mesaj gönderen D0wnhillrider » 22 Tem 2017, 18:31

13K civarına alınabilecek öğrenci işi araba var mıdır? Clio mk1, Corsa B, Astra F, Uno falan bulabiliyorum anca. Çoğunlukla Eskişehir'de, senede 5-6 sefer de 400-1000 km civarında uzun yol yapacak.

Kullanıcı avatarı
lawnmower

İletişim:

Mesaj gönderen lawnmower » 24 Tem 2017, 12:25

Ya o paraya alacağın araba çok masraf çıkarır. Hani mecburi değilse hiç girme o işe bence.

Kullanıcı avatarı
Tesla
­
­

Mesaj gönderen Tesla » 24 Tem 2017, 13:47

Ben olsam ikinci el 250 cc bir scooter alırdım. 125 de tek başına takılmak için iş görür ama kız vb olacaksa 250 lazım.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir